O Centrum

Centrum Medyczne Agmed działa nieprzerwanie od 2004 roku. Naszą misją jest świadczenie kompleksowych usług medycznych na najwyższym poziomie. Zapewniamy podstawową opiekę zdrowotną i dostęp do szerokiego grona specjalistów w przychodniach na terenie Mierzyna i Dobrej w Powiecie Polickim. Jesteśmy wdzięczni, że ufają nam pacjenci zarówno z gminy Dobra, jak i ze Szczecina oraz innych miejscowości Województwa Zachodniopomorskiego.

Placówka Agmed w Mierzynie mieści się przy ul. Grafitowej 4. Wejście do przychodni jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Placówka oferuje usługi w zakresie opieki lekarza rodzinnego oraz pediatrii, ginekologii, dermatologii i stomatologii. Ponadto w przychodni funkcjonuje laboratorium, gdzie można wykonać pobranie i badanie krwi. Telefon kontaktowy do przychodni w Mierzynie to 91 48 33 808, a adres mail to mierzyn@agmed.eu. Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00.

Placówka Agmed w Dobrej mieści się przy ul. Granicznej 24a. Wejście do przychodni jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Placówka oferuje usługi w zakresie opieki lekarza rodzinnego oraz pediatrii, ginekologii, dermatologii, okulistyki i laryngologii. Ponadto w przychodni można wykonać badanie słuchu i funkcjonuje też laboratorium, gdzie można pobrać i zbadać krew. Telefon kontaktowy do przychodni w Dobrej to 91 311 33 01, a adres mail to dobra@agmed.eu. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00.

Zależy nam, aby jakość świadczonych przez nas usług i ich dostępność była na najwyższym poziomie. Poza niniejszą stroną internetową, zbudowaną w oparciu o wymogi WCAG 2.1, uruchomiliśmy niedawno oficjalny profil na portalu społecznościowym Facebook, gdzie również przekazujemy najważniejsze informacje. Wiele spraw można załatwić w Agmed bez wychodzenia z domu, na przykład mailowo. Do takich usług zalicza się zamawianie recept;  przesyłanie wyników badań do lekarza kierującego i innych po wcześniejszym uzgodnieniu. Kody recept są w momencie wypisania przesyłane smsem na podany komórkowy numer telefonu.

Aby zostać naszym pacjentem podstawowej opieki zdrowotnej, wystarczy wypełnić deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej POZ w jednej z naszych przychodni. W imieniu niepełnoletnich dzieci lub innych osób, dla których ustanowiony został opiekun, deklarację składa pełnoletni opiekun lub przedstawiciel ustawowy. Aby pobrać wzór formularza wystarczy wejść w zakładkę „dla pacjenta”, a następnie w sekcję „dokumenty do pobrania”. Proszę zwrócić uwagę na prawidłowe wypełnienie dokumentu, w tym na konieczność opatrzenia go podpisami. W prawidłowym wypełnieniu deklaracji pomogą Państwu z chęcią nasi pracownicy. Wystarczy zadzwonić na numer kontaktowy wybranej przychodni.

W ramach świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej nasi Pacjenci mają zapewnione:

 • bezpłatne wizyty u lekarza internisty, lekarza rodzinnego lub pediatry
 • bezpłatne badania laboratoryjne, wykonywane na zlecenie lekarza POZ i płatne spoza koszyka badań POZ
 • bezpłatne badanie diagnostyczne EKG – na miejscu i RTG, USG z współpracującymi placówkami. USG ginekologiczne – na miejscu
 • opiekę pielęgniarki środowiskowo – rodzinnej w przychodni i miejscu zamieszkania pacjenta, oraz położnej
 • wizytę domową (w przypadkach uzasadnionych medycznie)
 • wykonanie szczepień ochronnych cztery wizyty patronażowe u noworodków

W ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia udzielamy świadczeń w zakresie następujących poradni specjalistycznych:

 • stomatologicznej (Mierzyn)
 • ginekologiczno – położniczej (Mierzyn i Dobra)
 • dermatologicznej (Mierzyn i Dobra) (*)
 • okulistycznej (Dobra) (*)
 • otolaryngologicznej (Dobra) (*)

(*) – wymagane skierowanie wystawione przez lekarza POZ lub innego specjalistę udzielającego świadczeń w ramach umowy z NFZ.